JÓGA VÍKEND

jóga víkend

„nemluv na mě, medituji“

JÓGA VÍKEND

Milujeme cestování, milujeme jógu, takže spojení jógy a toho někam vyrazit, je ideální. Zaměření a směr každého jógového pobytu je vždy trochu jiný, ale společný záměr směřuje k výsledku: spokojený a odpočatý jogín, který se v neděli vrací domů s úsměvem na rtech a mantrou v srdci 🙂 

jóga víkend

kam společně vyrazíme?

VYBERTE SI

V letošním roce společně objevujeme nová místa, ale také se vracíme na ta, která nám již přirostla k srdci. Každé z nich má své kouzlo, a tak máme velkou radost, že cestujete s námi 🙂

13. - 15. 1. 2023

9. - 11. 12. 2022

3. - 5. 2. 2023

| BOHEMIAN COTTAGE |

13. – 15. 1. 2023

O CO JDE

KAM JEDEME

JÓGA

U

DETAILY

PŘIHLÁŠKA

jóga víkend

| NA CO SE TĚŠIT |

Klid, ticho a jóga. A samozřejmě výborné vege jídlo 🙂 Pro otužilce zahradní biotop, pro tepla chtivé vnitřní wellness. Pokud chcete vnést trochu poklidu, harmonie a nespěchání do svého života, tak teď je příležitost. 

Společně trochu přibrzdíme ruch počátku roku a podíváme se do sebe, ukotvíme a provětráme vnitřní energii.

Tento víkend je pro všechny, kteří touží po hlubší jógové zkušenosti, a zároveň po odstupu od běžných dní. Pro všechny, kdo chtějí opustit shon, prohloubit své vnímání v jógové praxi. Zkrátka pro ty, kteří se chtějí cítít lépe – nejen na pár hodin, ale dlouhodobě.

balanční pozice skupiny jogínů, zády k objektivu, pozice stromu s rukama rozpaženými doširoka pod stromem na jóga víkend
malá ulička vedoucí ke klášteru v Broumově s kamenou zídkou a lampout na jóga víkend
jóga v kruhu žen

| KAM JEDEME |

Celý víkend strávíme v kouzelném místě Bohemian Cottage. České Švýcarsko a Lužická oblast nabízí bohaté možnosti větších výletů i kratších procházek.

Zavrtejte se s knížkou do křesla, zajděte na masáž nebo do wellness. Toulejte se po okolních lesích, zapovídejte se s kamarádkou. Jenom na vás záleží, co se svým časem uděláte.

WI-Fi připojení je v prostorách Bohemian Cottage není k dispozici, takže budete mít skutečný klid!

A co budeme jíst? Vyvážené a výborné bezmasé jídlo nás podpoří na cestě v vnitřní harmonii a nasměřuje k zimnímu odlehčení, které nás ale zároveň  zároveň neoslabí.

Těšte se na výbornou polopenzi, začínáme páteční večeří a končíme nedělní snídaní. V čase oběda je připravena polévka a odpoledne na chuť domácí koláče 🙂 Všechno ve zdravé verzi, která tělo skutečně vyživí. 

 

| JÓGA O VÍKENDU|

Odložíme všechen shon, starosti i rušné myšlenky. Věřte, tady to jde samo. Začneme pozvolna vydechovat vše, co jsme si nahromadili, ale už to nějak začíná dosluhovat. Začneme vydechovat tak, až se dostaneme k sobě. Nanádech však nezapomeneme a budeme jej vyvažovat.
 
Ranní praxe věnujeme zejména důkladnému otevírání hrudníku a krku, dýchání, kriyím – očistným technikám. Večerní praxe budeme směřovat ke kotvení a uvolnění.
 
V práci s životní energií se zasoustředíme především na pránajámu a vyrovnávání dechových fází.
Z hlediska jógové energetiky budeme pracovat s harmonickou činností pánevního a hrudního centra.
 
Jógovou praxi si rozdělíme do 4 bloků po 90 – 120 minutách. Začínat budeme ve čtvrtek večer v 19:30 úvodní meditací a satsangem.
Celým víkendem vás budu provázet já, Magdalena Klížová.
 

jóga víkend

| DETAILY |

Termín: 13. – 15. 1. 2023

Cena zahrnuje: 4 bloky jógové praxe (90/120 min), ubytování na 3 dny a 2 noci v apartmánu v Bohemian Cottage, vegetariánská polopenze (2x večeře, 2x snídaně, dávku pohody, která je k nezaplacení 🙂

Cena: Pro členy Yogaholick (máte permanentku) 5490,- Pokud nejste členem Yogaholick (nemáte permanetnku) cena je 5690,-

Zahájení víkendu je v pátek v 17:30, ukončení v neděli cca. v 10:00.

S sebou: Věci na cvičení (podložka, deka, ručník), pohodlné oblečení, poznámkový blok, psací potřeby na vlastní poznámky.

Vyhrazujeme si právo na změny v programu víkendu, vyhraďte si jej prosím také 🙂

VYPLNIT PŘIHLÁŠKU, BALÍM A JEDU

PŘIHLÁŠKA

| STATEK ANGLICKÁ SEZÓNA |

9. – 11.12. 2022

O CO JDE

KAM JEDEME

JÓGA

U

DETAILY

PŘIHLÁŠKA

| NA CO SE TĚŠIT |

Pojeďte se na víkend zašít 🙂 Do útulna, do jógy, pro zimní otužilce do přírodního biotopu 🙂 Zašít se do některého útulného zákoutí statku, který je místem inpirativním a stylovým, ale především s dobrým duchem a milými lidmi, kteří se o nás postarají se srdcem na dlani. Tady můžete bezpečně a příjemně prozkoumat zákoutí sebe sama a vůbec nikam se nehnat. Těšte se na ryzí energii a naprosto bezkonkurenční kuchnyni! Těšte se na klid, který si načerpáte a nepřijdete o něj s prvním pondělím. Můžete vyrazit sami nebo s kamarádkou a nechat všední starosti chvíli mimo sebe. Budeme v tom s vámi 🙂

designová kuchyň na statku
obývací pokoj na statku anglická sezona
pohodlné futony na víkend s jógou

jóga víkend

| KAM JEDEME |

Místo, pro tělo a duši, který dýchá pozitivní energií. Místo útulné, harmonické a inspirativní. Když jsme poprvé vstoupili do prostoru zahrady a pak vešli dovnitř, vůbec se nám nechtělo pryč. Jezdíme tam už pravodileně a moc rádi se vracíme. A tak už se nemůžeme dočkat prosince až tu opět společně strávíme víkend!

Statek Anglická sezóna je překrásným prostorem, který dýchá dobrou energií. Můžete si jej prohlédnout tady. Z jógového sálu se vám vůbec nebude chtít odcházet, ale určitě se necháte zlákat a sejdete o pár pater níž do rustikální jídelny, kde bude výborně postaráno o naše chuťové buňky. Zajištěna je vegetariánská plná penze, začínáme páteční večeří a končíme nedělní snídaní. V průběhu dne je vám k dispozici kavárnička s drobným občerstvením, když si budete chtít dát ještě něco na zub 🙂

Spát budeme netradičně, ale za to stylově, vyspíte se rozhodně do růžova 🙂 Zážitek je to nejen inspirativní, ale i zdravý. Dvoulůžkové kóje, které jsou součástí prostorné meditárny jsou velmi útulné a krásné. Spí se na futonech a každá kóje je odcloněna závěsy pro dostatek soukromí. Do meditárny to tak máte jen jeden krok můžete před spaním nebo hned po probuzení „posedět“ v meditaci se sebou sama nebo hrnkem čaje s kamarádkou. Nebojte, meditárna není sál, ve kterém jógujeme, jsou to dva oddělené prostory. K dispozici jsou také 4 oddělené pokoje.

jóga víkend

| JÓGA O VÍKENDU |

Zima a předvánoční čas má specifickou energii. Pro někoho kektické plánování, někdo se už rád zachumlá, ale všichni máme společné to, že nás to přirozeně vede do vnitřního zkoumání, vzpomínání a možná i melancholie. Proto se na tomto víkendu budeme v jógové praxi věnovat především práci s emocemi. Podpoříme schopnost vnímání emocí svých i těch, které cítí lidé okolo nás. Budem rozpoznávat čistit a propouštět. Čeká nás také oblíbená a silná technika odstraňování emočních blokád. Není snadná, ale účinná ano.

Praxe jógy je rozdělena do 5 bloků, každý trvá hodinu a půl až dvě, záleží na společné energiia chuti. První praxe je v pátek večer v 19:30, poslední v neděli dopoledne po snídani. Rozhodně nás nečeká žádné spěchání, naopak budeme prohlubovat, vnímat a důkladně propracovávat.

Ranní čas využijeme k technikám energizujícícm, večerní zase k harmonizaci a ukotvení. Společně budeme směřovat k záměru vyrovnání energie, uvolnění těla a ustálení myšlenek.

Celým víkendem vás budu provázet já, Magdalena Klížová.

jóga víkend

| DETAILY |

Termín: 9. – 11. 12. 2022

Cena zahrnuje: 4 bloky jógové praxe (90/120 min), ubytování na 3 dny a 2 noci na statku Anglická sezóna v meditárně nebo pokoji, vegetariánská plná penze, klid, který je k nezaplacení 🙂

  • Pokud jste členem Yogaholick (máte permanentku) či se přihlašujete ve dvou nebo více lidech, cena činí 5490,-/osoba.
  • Jestli se přihlašujete sami a nejste členem Yogaholick cena činí 5690,-/osoba.

S sebou: Věci na cvičení (podložka, deka, ručník, pohodlné oblečení, pomůcky, které používáte při józe), tužka a papír na poznámky.

Vyhrazujeme si právo na změny v programu víkendu, vyhraďte si jej prosím také 🙂

VYPLNIT PŘIHLÁŠKU, BALÍM A JEDU

PŘIHLÁŠKA

| BROUMOVSKÝ KLÁŠTER |

3. – 5. 2. 2023

O CO JDE

KAM JEDEME

JÓGA

U

DETAILY

PŘIHLÁŠKA

| NA CO SE TĚŠIT |

Majestátní klid tohoto místa přirozeně vybízí k meditaci, a té se také budeme v tomto víkendu hojně věnovat. Pojeďte si udělat pořádek v hlavě, harmonizovat tělo a strávit nějaký čas jen se sebou. Můžete se toulak jak po klášteře, tak po jeho okolí. Příroda je. Do Broumovského kláštera se pravidelně vracíme už 5 let a jakmile sem vkročíte, pochopíte proč. Známe ho v každém ročním období a zima tady stojí opravdu za to. A zimy se nebojte, uvnitř je krásně teplo a pokud se vydáte do okolí, tak se zachumláte 🙂

jóga v kruhu žen
meditace v zahradě pod stoletým stromem
malá ulička vedoucí ke klášteru v Broumově s kamenou zídkou a lampout na jóga víkend

jóga víkend

| KAM JEDEME |

Magický klid spolu se zajímavou historií nás zve do harmonické přítomnosti. Broumovksý klášter je místem s poklidnou energií, kterou nasajete okamžitě a odvezete si ji až domů. Klášter si můžete prohlédnou tady.

Vracíme se sem pravidelně a moc rádi, protože je tu zkrátka dobře. Žádný ruch, jen klid a prostor, který přímo vybízí k vnitřní práci se sebou sama. 

Bydlet budeme v rekonstruovaných mnišských celách v Domě hostů, který je přímou součástí kláštera. Pokoje jsou dvoulůžkové, pokud vás ale jede více společně, můžete bydlet spolu v pokoji po 3-4.

Jak budete trávit čas si vybereta sami. Mezi praxemi jógy se můžete toulat po chotbách kláštera, procházet zahradou nebo vyrazit na výlet do blízkého Adršpachu.

Zajištěna je výborná vegetariánská polopenze. Začínáme páteční večeří a končíme nedělní snídaní. Pokud byste v tom krásném klidu toužili po Wi-Fi, je vám k dipozici v celém prostoru. Ale počítejte s tím, že se spíše necháte pohltit okolním poklidem a počíteč s telefonem rádi odložíte.

jóga víkend

| JÓGA O VÍKENDU |

Hlavním tématem, které se bude prolínat všemi praxemi, bude meditace. Meditace pro různé lidi, může znamenat různé věci. Možná si představíte poklidný nehnutý sed, pozorování dechu, koncentraci pozornosti, ale pro někoho je meditací i pohyb. Tradiční meditační přístupy proložíme meditací dynamickou, tak jak jse mse jí učila v Indii, tak jak ji už několik let praktikuji.  Na vlastní kůži si tak zkusíte, ja ká je ta Vaše meditace.

Na cvičení samozřejmě také dojde, abychom harmonizovali na všech úrovních těla-mysli.

Praxi jógy si rozdělíme do 4, možná 5  bloků. Každý trvá hodinu a půl až dvě, Záleží na společné energiia chuti, jak to bude plynout. Praktikujeme 2x denně, ráno a večer. A důkladně 🙂

Ranní čas využijeme k technikám energizujícícm, večerní zase k harmonizaci a ukotvení. Společně budeme směřovat k záměru harmonizace myšlenkového toku.

Celým víkendem vás budu provázet já, Magdalena Klížová.

jóga víkend

| DETAILY |

Termín: 3. –  5. 2. 2023

Cena zahrnuje: 4 bloky jógové praxe (90/120 min), ubytování na 3 dny a 2 noci v Domě hostů v Broumovském klášteře, vegetariánská polopenze, klid, který je k nezaplacení 🙂

  • Pokud jste členem Yogaholick (máte permanentku) či se přihlašujete ve dvou nebo více lidech, cena činí 4590,-/osoba.
  • Jestli se přihlašujete sami a nejste členem Yogaholick cena činí 4790,-/osoba.
  • Pokud chcete bydlet v samostatném pokoji, napište to v přihlášce do poznámky a připočtěte prosím k ceně víkendu 2000,- Tomuto přání vyjdeme rádi vstříc, pokud to kapacita dovolí.

S sebou: Věci na cvičení (podložka, deka, ručník, pohodlné oblečení, pomůcky, které používáte při józe), tužka a papír na poznámky.

Vyhrazujeme si právo na změny v programu víkendu, vyhraďte si jej prosím také 🙂

VYPLNIT PŘIHLÁŠKU, BALÍM A JEDU

PŘIHLÁŠKA

Slavíčkova 522/5, Liberec

Nádražní 599, Turnov