ZAČÍNÁME S JÓGOU

začínáme s jógou

Začínáme s jógou aneb: “Začátek je ta nejdůležitější součást každé práce.”

– Platón

začínáme s jógou

ZAČÍNÁME S JÓGOU

“Začínáme s jógou!” oznamuješ nadšeně celé rodině a všechny chceš hned zapojit. Tvoje nadšení ale možná zbytek rodiny zatím nesdílí. Nevadí, hlavní je, že ty děláš první krok na cestě k lepšímu já. Ten první krok je tím nejdůležitějším, co můžeš zrovna udělat, proto už necouvej zpět, ale pokračuj v krocích dalších. Tvá cesta se začíná rozvíjet a záleží jen na tobě, kam tě dovede. Znáš to přísloví, že cesta je cíl? To v józe platí také. Využij svou chuť a hurá do toho!

začínáme s jógou

u

Proč začít?

Kdy začít?

Mám na to?

Nemáš svůj den?

Myslíš, že jsi na to sám/a?

začínáme s jógou

|kdy začít|

“Začnu od pondělí.” Tak komu se tohle daří? Nejlepší čas, kdy začít s jógou je právě teď. Není potřeba čekat a odkládat. Na další týden nebo měsíc, prostě začni hned. Tvá motivace tě bude posouvat vpřed. Neznamená to, že musíš hned teď nechat na sporáku rozdělanou večeři a běžet do studia. Začni třeba tím, že se podíváš do rozvrhu jógového studia a stanovíš si termín své první návštěvy. Pokud si nejsi jistá/ý, jakou lekci zvolit, podívej se do sekce LEKCE JÓGY nebo nám napiš, rádi pomůžeme s výběrem.

začínáme s jógou

|proč začít|

Proč začít s jógou? Když tohle čteš, svůj důvod už znáš. Podívej se do sebe. Proč hledáš změnu, co ti schází, chybí nebo přebývá? Pokud přesně nevíš, věř, že odpověď máš skutečně v sobě a praxe jógy ti ji pomůže dostat na povrch. Někdo začíná protože chce formovat tělo, jiný hledá více klidu a méně stresu, někdo další chce umět stát na hlavě, jiný by rád skutečně dýchal, další chce získat rovnováhu a harmonii, zlepšit zdravotní stav, zbavit se bolesti v těle. Ale jedno mají všichni společné. Došli v životě do bodu, kdy potřebují změnu. Poznáváš se v tom?

začínáme s jógou

|mám na to|

“Mám na to?” Máš na to! Jóga není výkonový sport a ni závod na čas. Jóga je životním přístupem, jehož součástí jsou i jógové pozice, které zpočátku vnímáme jako prosté pohyby těla. Postupem času si všímáme vlivu nejen na své fyzické tělo, ale i na své nitro a zjišťujeme, že výkon není to, oč tu běží. Kamarádka mi jednou říkala, že není dost pružná na to, aby šla na jógu, že když se ohne, ani se nedotkne země. No a to je přesně jeden z momentů, kdy by člověk měl s jógou začít. Jóga není pro štíhlé, pružné lidi, kteří jsou plni klidu, harmonie a elánu. Takovým člověkem se ale díky józe můžeš stát. 

začínáme s jógou

|dneska nemáš svůj den|

“Dneska prostě nemám svůj den!” Jasně, tohle zná každý. Včera šel člověk pozdě spát, v noci si přeležel krk, ráno zaspal, auto nestartovalo, v práci je toho nad hlavu, venku začalo pršet, telefonní hovor plný špatných zpráv, zrušená dovolená, zlomený podpatek, ne-li nehet 😀 Prostě když se to s**e, tak všechno najednou. Buď se v tom můžeš vézt a nechat se semlít nebo to můžeš udělat jinak. Není to o tom, že tvůj den stojí za nic a večerní lekce jógy tě spasí. Ale velmi rychle si všimneš toho, že dny, kdy praktikuješ jógu plynou tak nějak jinak. Že to co tě dříve vytočilo na zbytek dne, tě teď vytočí jen na pár minut a je to pryč. Pak možná začneš cítit, že praxe jógy už se musí stát součástí tvého dne. A, to že dnes nemáš svůj den, je extra důvod k lekci jógy. Dopřej svému životu trochu harmonie, zasloužíš si to!

začínáme s jógou

|nejsi na to sám/a|

Děsí tě představa, že poprvé vejdeš do jógového studia, kde jsou všichni příliš alternativní? Nebo máš pocit, že vstoupíš a kolem tebe budou jen dokonalí jogíni, kteří jsou ve své praxi perfektní a ty nebudeš dost dobrá/ý? Nebo prostě nemáš rád/a kolektiv a jsi introvert? Tyhle obavy, předsudky i pochyby můžeš v klidu nechat doma. Jógu cvičí různí lidé, různého věku, povolání, nadání, šířky, tloušťky, délky, váhy, barvy pleti, náboženského vyznání nebo společenského statusu. A krásné na tom je, že společně!

Lidé jsou různí, ale vnitřní podstata je stejná, v józe máme možnost se jí dotknout a uvědomit si ji. Jóga nás učí toleranci vůči sobě sama a svému okolí. Jednoduchým příkladem je třeba to, že když se procházíš po jógovém sále, vyhneš se podložce někoho jiného, nešlapeš mu po cvičebním prostoru. Jóga nám také pomáhá rozpoznat hry našeho ega. Tvé pochyby o tom, jestli jsi na tu jógu dostatečně dobrý/á, jsou jen ve tvé hlavě. Schválně si všimni, až budeš chtít ve skupině porovnávat, kdo jak vypadá v dané pozici, moc dlouho to nevydržíš. Úplně to totiž odvede pozornost od tvé vlastní praxe. Všimneš si toho, uvědomíš si to, a to je ten důležitý moment, který tě něco učí!

No a jsme u jógy v kolektivu. Skupinová praxe ti dodá energii, ať jsi introvert nebo extrovert, je to jedno. Jóga směřuje naši pozornost od vnějších podnětů dovnitř. Tím, že praktikujeme společně, se energie násobí. Určitě v sobě pocítíš vlnu nové síly nebo chuti. No a teď ji znásob počtem lidí v sále! Zároveň tě spolupraktikující motivují ve stvém úsilí, a to beze slov. Využij toho!

JÓGA

VÍKEND

WORKSHOPY

&SEMINÁŘE

SPECIÁLNÍ

LEKCE

JÓGA

SRÍ LANKA

Slavíčkova 522/5, Liberec

Nádražní 599, Turnov

Liberec a Turnov jóga