PŘED LEKCÍ JÓGY

Před lekcí jógy Liberec a Turnov

“Před lekcí jógy je dobré připravit se na svou praxi.”

 

PŘED LEKCÍ JÓGY

Před lekcí jógy, aneb jak se připravit? Ať už se chystáš na svou lekci úplně poprvé nebo jdeš poprvé do našeho studia, přečti si několik tipů a doporučení, které ti mohou pomoci lépe se zorientovat. Nic, co se dočteš jen tak nepřijímej bez vlastního přemýšlení. Vyzkoušej si, co ti osobně vyhovuje, a pak se tím teprve řiď. Určitě oceníš, když se na lekci budeš cítit dobře a totéž budeš chtít dopřát také těm, kteří praktikují společně s tebou.

DĚKUJEME, ŽE CHODÍTE VČAS

Před lekcí jógy Liberec a Turnov

DĚKUJEME, ŽE SI NOSÍTE VLASTNÍ RUČNÍK

Před lekcí jógy Liberec a Turnov

DĚKUJEME, ŽE SI VYPÍNÁTE MOBIL

Před lekcí jógy Liberec a Turnov

DĚKUJEME, ŽE NENOSÍTE VĚCI DO SÁLU

Před lekcí jógy Liberec a Turnov

DĚKUJEME, ŽE STORNUJETE VČAS

Před lekcí jógy Liberec a Turnov

|jakou lekci vybrat|

Před lekcí jógy Liberec a Turnov

Pokud se chystáš na jógu úplně poprvé, vhodná je pro tebe jemná Hatha jóga. Je to lekce, ve které mezi pozicemi přecházíme pomalu, dbáme na správný rytmus dechu a protože lekcenení vedena v dynamickém temu, na vše máš dostatek času. Pokud už zkušenosti s jógou máš nebo jsi začátečník, ale zajímají tě další lekce, podívej se do sekce LEKCE JÓGY nebo nám napiš, rádi poradíme s výběrem.

|jak rezervovat lekci|

Před lekcí jógy Liberec a Turnov

Každou lekci je nutné rezervovat v našem rezervačním systému. Protože sál má omezenou kapacitu, a také ti připravujeme před lekcí pomůcky, abychom se v lekci mohli věnovat skutečně cvičení a ne organizaci míst. Rezervace je snadná a všechny potřebné kroky nalezneš tady. Pokud si nebudeš s čímkoli vědět rady, napiš nám.

|co s sebou|

Před lekcí jógy Liberec a Turnov

V našem studiu v Liberci a Turnově jsou pro tebe všechny pomůcky zdarma k dispozici, včetně kvalitních podložek na cvičení, jóga bloků, pásků i dek. Pokud ale rád/a používáš pomůcky své, vezmi si je s sebou. Na lekci jógy na Sychrově potřebuješ vlastní podložku na cvičení. Určitě bude potřeba i vlastní ručník, a to nejen k otření případného potu, ale i k vypodložení v různých pozicích.

|co na sebe|

Před lekcí jógy Liberec a Turnov

Na sebe si obleč pohodlné oblečení. Ne, není to klišé, ale prostá potřeba. Můžeš volit legíny nebo jiné pohodlné kalhoty, volné harémky i tepláky. Jedno by ale měly mít společné, a to neomezovat tě v pohybu, Je sice fajn, že legíny hezky vypadají, ale špatně zvolený materiál může opravdu bránit v dechu i pohybu, proto je fajn volit oblečení, ve kterém se budeš cítit dobře. Lekce jógy není módní přehlídka, to ale neznamená, že se ti oblečení nemůže líbit. Může, ale zvol na sebe to, v čem se ti bude skutečně dobře pohybovat a dýchat.

To platí nejen pro plíce, ale i pro kůži. Horní polovinu těla obleč do trička nebo tílka. Je vhodné, aby třičko nemělo příliš volný okraj, v obrácených pozicích by ti pak mohlo vadit, že se tělo odhaluje. Můžeš volit oblečení z přírodních a prodyšných materiálů nebo pokud sportuješ neboj se ani fuknčních materiálů. Sám/a přijdeš na to, co ti sedí nejlépe. Při závěrečné relaxaci můžeš ocenit mikinu a teplejší ponožky, samozřejmě to záleží na ročním období.

|co si s sebou nebrat|

Před lekcí jógy Liberec a Turnov

Doma určitě nech předsudky i starosti, to je něco co do tvé praxe rozhodně nepatří. Jóga se necvičí v botech, takže ty můžeš nechat v botníku. Během lekce jógy se také nedoporučuje pít, takže láhev s vodou není třeba. Pokud ale budeš mít velkou žízeň, doušku vody se samozřejmě nebraň. V Liberci i Turnově je ve studiu voda zdarma k dispozici. Také doporučejeme nechat doma řetízky a  hodinky, které překážejí v pohybu a více než na svou praxi se pak člověk soustředí na pohyb šperku nebo čas, který stále vidí na zápěstí.

|jídlo a pití|

Před lekcí jógy Liberec a Turnov

Jóga by se měla cvičit s prázdným žaludkem. Pokud se chystáš na ranní lekci jógy, nesnídej. Můžeš ale vypít šálek bylinkového čaje nebo vlažnou vodu na podporu nastartování trávicího traktu. Před lekcí jógy v průběhu dne a večer doporučujeme nejíst alespoň 2-3 hodiny před lekcí. Pokud budeš jíst, zvol velmi malou porci a lehké jídlo, banány jsou dovoleny 🙂 

Pitný režim v den lekce by měl být vydatný, protože detoxikační procesy v těle jsou jógou aktivovány, a také tok lymfy je podpořen, proto jsou tekutiny nezbytné. V některých jógových lekcích se i zapotíš, takže je potřeba vyloučené tekutiny zase doplnit. V průběhu lekce se nedoporučuje pít, protože voda způsobí v zahřátém těle nerovnováhu – ochladí jej. Proto je vhodnější pít před a po lekci. 

Existují samozřejmě výjimky. Těhotné ženy a jedinci se zdravotním omezením mohou cítit silnou potřebu doplnit tekutiny i během cičení jógy. Neboj se toho a klidně se napij. I co se týká jídla, například diabetikům a těhotným ženám je doporučeno sníst lehkou malou porci jídla před cvičením, jejich jógové pozice jsou pak také lektorem upraveny tak, aby si dokázali užít svou praxi naplno, ikdyž žaludek není zcela prázdný.

|parfémy a vůně|

Před lekcí jógy Liberec a Turnov

Doporučujeme přírodní deodoranty, jsou nejen zdravější pro tvé tělo, ale i příjemnější pro nos. Vůně se během cvičení uvolňuje mnohem intenzivněji, a to může být velmi rušivým elementem. Parfémy také mohou způsobovat nevolnost, ačkoli máš jinak pocit, že hezky voní. Neboj se ale čistě esenciálních olejů, místo parfému jej můžeš kápnout na zápěstí a podpořit účinek své jógové praxe. V prosotrech studia se prosím nevoň syntetickými parfémy, chceme s jógou smysli zostřovat a ne otupovat.

|přijď včas|

Před lekcí jógy Liberec a Turnov

Když přijdu včas vyjadřuji, že je pro mě důležité s druhým trávit společný čas. Na lekci přijď s předstihem minimálně 10 minut. Zajistíš si tak dostatek času na převlečení, zorientování ve studiu a seznámení s lektorem, také ti zbyde čas na zrelaxování se před samotnou lekcí. 2 minuty před začátkem lekce se zamykají hlavní dveře, takže opozdilec se už na lekci bohužel nedostane.

|co říci lektorům před lekcí|

Před lekcí jógy Liberec a Turnov

Pokud jsi na lekci v našem studiu poprvé, přijď se představit. Je pro nás důležité vědět, s kým praktikujeme, důležité by to mělo být i pro tebe. Řekni lektorům jestli s jógou začínáš nebo praktikuješ delší dobu. Je důležité upozornit také na jakákoli svá zdravotní omezení (nemoci, zranění, změny zdravotního stavu), a to před lekcí, aby vás případně upozornili na rozdílné variace pozic nebo nevhodné techniky. Určitě je nutné informovat lektory o těhotenství, a to i v prvních týdnech. Cvičení pro těhotné se odlišuje, a tak bys měla brát velký ohled v těhotenství nejen na sebe, ale i na miminko, které v sobě nosíš. Ženám při menstruaci jsou některé jógové techniky zakázány, proto pokud si nejsi jistá, jaké pozice jsou vhodné a jké ne, informuj se před lekcí. Neboj se s námi mluvit.

|u nás ve studiu|

Před lekcí jógy Liberec a Turnov

Naše jógové studio je takový náš druhý domov, je místem klidu, pohody a nezvoní v něm telefony. Je to oáza, ve které není ruch běžného dne. Před lekcí si vypni mobil, zajdi za lektorkou/lektorem a registruj se. Když přijdeš do sálu, v tichosti si připrav pomůcky a relaxuj na své podložce, příjemně se tak vyladíš na začátek lekce. V průběhu lekcí respektuješ sebe sama i ty, co praktikují s tebou. Tašky i oblečení necháváš v šatně, v sále pro ně není prostor. Peněženku nebo vypnutý mobil si můžeš uložit na místo k tomu určené, zeptej se lektorů.

NAŠE JÓGA AKCE

JÓGA

VÍKEND

WORKSHOPY

&SEMINÁŘE

SPECIÁLNÍ

LEKCE

JÓGA

SRÍ LANKA

PŘÍHLÁŠENÍ NA LEKCI
 • Na lekci se přihlašujete přes náš rezervační systém.
 • Vyberte si město, ve kterém chcete cvičit. Po kliknutí na tlačítko „LIBEREC“ nebo „TURNOV“  nebo „SYCHROV“ se rozbalí kalendář.
 • Tučně zvýrazněná data v kalendáři označují dny, kdy u nás lekce probíhají. Kliknutím na daný termín se vám ve spodní části stránky zobrazí zelený řádek s popisem lekce.
 • Pokud se je řádek červený, znamená to, že kapacita je obsazena. MŮŽETE SE REZERVOVAT JAKO NÁHRADNÍK.
 • Rezervujte se jako náhradník. Kliknete na lekci, která je obsazena a řádek je červený. Vyplňte rezervační údaje a potvrďte kliknutím na tlačítko “REZERVOVAT SE JAKO NÁHRADNÍK” ve správě své rezervace pak kontrolujte, zda se uvolní místo. Pokud se místo uvolní, z vašeho náhradního místa se pak automaticky stane rezervované.
 • Vyplňte údaje potřebné k rezervaci, zaškrtněte pole s druhem permanentky, kterou vlastníte nebo vyberte jednorázový vstup.
 • Pokud platíte kreditem, tak ihned prosím uhraďte kreditem.
 • Přihlášením na lekci souhlasíte s uvedenými podmínkami, které platí od 14. 1. 2019
DRUHY VSTUPŮ
 • Svou první lekci u nás platíte pouze v případě, že se vám líbí. V opačném případě ji máte ZDARMA.
 • Na naše lekce lze využít jednorázový vstup, dva druhy permanentek nebo benefitní programy.
 • Pokud si chcete pořídit permanentku, je možné ji zakoupit osobně na jakékoli lekci, přijímáme platby v hotovosti.
 • Každá permanentka má časové omezení, které není možné prodlužovat, pokud to daná permanentka neumožňuje. V případě absence způsobené závažnou zdravotní indispozicí delší než 4 týdny, (např. zlomeniny, těhotenství, apod.), je možné požádat o adekvátní prodloužení platnosti. Finanční kompenzace není možná. Nevyčerpané lekce po uplynutí časové lhůty propadají, proto si platnost permanentky sami hlídejte.
 • V případě absence lektora, kdy lekce nejsou nahrazeny, se permanentky prodlužují o čas, kdy klientovi nebylo umožněno navštěvovat lekce.
 • Permanentky jsou přenosné, pokud lekce nemůžete vychodit, může je využít třeba vaše kamarádka nebo někdo z rodiny.
 • Přijímáme Multisport kartu, Sodexo, Befit Plus.
ZDRAVOTNÍ STAV
 • Přihlášením na lekci potvrzujete, že jste si vědomi svého zdravotního stavu, který vám dovoluje se dané lekce zúčastnit. V případě zdravotního omezení se lekce účastníte se souhlasem lékaře a o zdravotním stavu před zahájením lekce informujte lektora.
 • Za změnu zdravotního stavu je považováno i těhotenství, informujte o tomto stavu lektorku/lektora před zahájením lekce i v prvních týdnech.
STORNO PODMÍNKY
 • Storno rezervace je nutné provádět v souladu se storno podmínkami, které stvrzujete učiněním rezervace.
 • Storno podmínky jsou uvedeny u druhů vstupů, výše.
 • Storno rezervace provádíte ve svém e-mailu, kam vám přišla potvrzená rezervace, toto je možné učinit max. 12 hodin do zahájení lekce.
 • Pokud na lekci nedorazíte a nestornujete ji včas, dle podmínek, je vám storno poplatek účtován při další návštěvě.
 • Pokud vaše permanentka umožňuje storno v kratší době než 12 hodin před zahájením lekce, lekci je nutné stornovat sms zprávou na telefonní číslo 733115485 a musí obsahovat jméno, příjmení, čas druh lekce.
 • Pokud na lekci nemůžete dorazit, můžete místo sebe také poslat někoho jiného, vstup vám tak nepropadne.
 • Storno podmínky k workshopům a seminářům jsou uvedeny u jednotlivých akcí zvlášť.
PRIVÁTNÍ LEKCE
 • Rezervace je možná telefonicky nebo osobně.
 • Storno privátní rezervace je možné max. 12 hodin před zahájením lekce, v opačném případě lekce propadá.
 • Platnost permanentky na 10 vstupů je 90 dní. V případě absence způsobené závažnou zdravotní indispozicí delší než 4 týdny, (např. zlomeniny, těhotenství, apod., je možné požádat o adekvátní prodloužení platnosti. Finanční kompenzace není možná. Nevyčerpané lekce po uplynutí časové lhůty propadají.
 • Storno privátní lekce ze strany lektora je také max. 12 hodin před zahájením lekce, v opačném případě máte následující lekci zdarma.
INSTRUKTOR V ZASTOUPENÍ NEBO PLNÁ ABSENCE

V PŘÍPADĚ NEOHLÁŠENÉHO ZASTOUPENÍ LEKTORA MÉNĚ NEŽ 12 HODIN PŘED ZAHÁJENÍM LEKCE PLYNOU PRO KLIENTA TYTO MOŽNOSTI:

 • SURYA: možnost storna a následující lekce zdarma
 • CHANDRA: nic
 • JEDNOTLIVÝ VSTUP: nic
 • MULTISPORT: možnost storna a následující lekce zdarma

 

V PŘÍPADĚ NÁHLÉ ABSENCE LEKTORA, KTERÉ NENÍ NAHLÁŠENO VÍCE JAK 12 HODIN PŘEDEM PLYNOU PRO KLIENTA TYTO MOŽNOSTI:

 • SURYA: následující lekce zdarma
 • CHANDRA: nic
 • JEDNOTLIVÝ VSTUP: nic
 • MULTISPORT: následující lekce zdarma
KOMUNIKUJTE A MLUVTE S NÁMI

Budeme strašně rádi, když s námi budete sdílet, vše co so myslíte, že by jste s námi sdílet měli nebo chtěli.

Zajímá nás především jakékoliv informace o vašem zdravotním stavu, který je důležité pro to, aby vaše jógová lekce proběhla u nás v pořádku a bezpečně. Protože jsme schopni vám nabídnout různé alternativy na provedení ásan. Nebo vám poradit jak pokračovat do budoucna.

Dále budeme rádi, když nám po hodině sdělíte nějakou svoji zpětnou vazbu. Zajímá nás jak jste se citli nebo co jste prožili během pobytu u nás ve studiu.

I během hodiny někdy chceme vědět to jak se máte nebo cítíte a tak se nebojte se o to podělit. Snažíme se vždy vytvořit bezpečnou půdu pro to, aby vám přišlo naprosto přirozené s námi mluvit i o svých niterních pocitech.

My budeme komunikovat zase s vámi. Naopak se pokuste zdržet komunikace před hodinou s lidmi okolo sebe a spíše se soustřeďte sami na sebe a zkuste zastavit svoji mysl a vyčistit myšlenky než začne vaše lekce.