O NÁS (DVOU)

Magdalena Klížová a Adam Knop

MAGDALENA KLÍŽOVÁ

a ADAM KNOP

DVA JAKO JEDEN

Adam Knop a Magdalena Klížová, životní partneři, kteří se snaží sdílet jógu a správný, funkční přístup k pohybu a  životu mezi všechny, které zajímá hlubší přesah nejen fyzického těla. Není to jen o těle, ale o tom, co zůstává skryto v nitru nás samých.

Magdalena Klížová a Adam Knop

Magdalena Klížová a Adam Knop

Magdalena Klížová a Adam Knop

Magdalena Klížová a Adam Knop

Magdalena Klížová a Adam Knop

Jógou provázím s pokorou a radostí tak, jak přirozeně vstupuje do života. Sdílím tradiční přístup, který otevírá jógu všem bez rozdílu a v mých lekcích se tak setkáte se všemi aspekty jógy ve vyváženém souladu.

Těším se na vás na všech jógových lekcích, workshopech, seminářích Funční jógaⓇ i víkendových kurzech.

Magdalena

provází jógou

Jsem neúnavným optimistou a napravovačem dysbalancí lidského těla. Provázím vás pohybem, který zbavuje tělo bolestí a je skutečně dlouhodobě funkční, takže výsledky nejen skutečně pocítíte, ale i uvidíte. A to mě baví.

Těším se na vás na lekcích  funčkního tréninku, workshopech, sérii seminářů Funkční jógaⓇ i na víkendových kurzech.

Adam

provází funkčním pohybem

ADAM KNOP

“Jsem propagátor kočičky, kolíbky a rotací a nestydím se za to.”

Vystudovananý kondiční specialista na vysoké škole tělovýchovy a sportu, neúnavný  napravovač disbalancí na lidském těle. Cvičitel zdravotní tělesné výchovy, plavání, instruktor lyžování a fitcentra a sportovní a rekondiční masér a tejpovač. Zapálený florbalista a snaživý fotbalista. To je Adam Knop. Tedy já.

Když jsem se v šesti rozhodoval co dál dělat, tak jsem vůbec netušil. Teď propaguji a buduji svůj směr Polepšovna, který si klade za úkol, aby se člověk polepšil a díky tomu si polepšil a zároveň se snažím podpořit v lidech zdravou závistlost na józe Protože to že nás bolí záda, ramena, kolena, hlava si můžeme jen my sami a je potřeba převzít odpovědnost a začít situaci nějak řešit. S boží pomocí a samozřejmě ještě tou mou se nám může podařit příčinu najít a tu odstranit nebo alespoň zastavit. Tudíž snažíme se řešit příčiny nikoliv důsledky. Důsledky jsou to, co vás přivádí k nám. V současné době pracujeme společně s Magdalenkou na konceptu a novém směru Funkční jóga®.

Chceš-li vypadat silnější, než opravdu jsi, cvič jako kulturista. Chceš-li být silnější, než vypadáš, cvič funkční trénink.

MAGDALENA KLÍŽOVÁ

“Jsem yogaholick a nestydím se za to.”

Téměř každý jógový laik si myslí, že jóga je o sezení pod stromem se zavřenýma očima. Nebo jde jen o skládání nohou za hlavu, či stoj na ní. Ano, i tohle je součást jógy, ale podstata je úplně jinde.”

Prvně jsem se zatoulala na jógovou lekci asi v 17 letech, ale vůbec mě neoslovila, protože s jógou to mělo společný pouze název. Při svém dalším setkání jsem se už odradit nenechala. To byl totiž ten moment, kdy jsem potřebovala učinit zásadní změnu a byla jsem na ni konečně připravená.

“Podstata jógy je ve spojení. Ve spojení nejprve se sebou samým a pak s okolím. Jedno bez druhého není. A to jsem si uvědomila, jednoho červnového odpoledne, zkoušejíc ásany na trávníku pod jabloní. Žádné poklidné sezení se však nekonalo. Moje tělo po strašně dlouhé době pocítilo nejprve šok, a pak opravdovou radost z pohybu. Cítila jsem vůně kolem sebe, slyšela zpívat ptáky, učila se znovu dýchat. Byla schopná vnímat pohyby vlastního těla zcela novým způsobem! A v tu chvíli jsem věděla, že tohle je pro mě. Možná to zní trochu bláznivě a pro někoho banálně, ale věřím, že spousta z vás přesně ví, o čem je tu řeč! A tak už jsme spolu zůstaly. Jóga a já. Náseldovaly roky plné cest doslova kolem světa, a to se teprve začaly dít věci.”

Jak jsem se učila jógu v zahraničí

Přes 3 roky jsem strávila na cestách mimo Českou republiku a v každé zemi, kterou jsem navštívila jsem se učila, především jógu. O tom je totiž moje poznávání světa. O cestách a životě samotném, obojí je mojí vášní a mé vnímání jógy je v nich hluboko zakořeněno. Procestovala jsem Austrálii, Asii, Afriku, USA a Evropu. Z oblastí, které mě velmi ovlivnily a přirostly k srdci je to hlavně Srí Lanka, Indie, a Japonsko. Velmi zasáhla mé srdce také Indonésie, Jihoafrická republika, Austrálie, Jižní Korea s Vietnamem. Všechny další země, ve kterých jsem byla, mě i nyní nadále utvářejí. Moje jógová cesta začala ale mnohem dříve než moje cesty mezi zeměmi a jógovými školami.

Magdalena Klížová v pozici trikonasana v bývalém prostoru Vratislavické kyselky

Ze všeho nejvíce mě zasáhla Srí Lanka…

Tam jsem se velmi dlouhou dobu toužila vydat. A byla to láska na první pohled, na první dosednutí letadla na přistávací plochu. Od té doby jsem se tam vracela pravidelně téměř každý měsíc a od místního jogína Manjuli, v jehož rodině s znalost jógy dědila z otce na syna, jsem se učila tradičním hatha jógovým technikám a meditacím. Byl to velký rozdíl oproti dynamickým jógovým stylům, které jsou populární zejména u nás v Evropě, Americe či Austrálii. A pro mě to v tu chvíli bylo zcela to pravé. Můj životní styl byl vždy velmi svižný, často dost hektický a tenhle přístup mi v praxi dal zažít, že to jde i jinak. Že žít se dá jinak. Smysluplněji, opravdověji, plněji. Na Srí Lanku se každoročně vracíme se skupinou jogínů, je to náš druhý domov a cítím, že pro mnohé další je cesta na Srí Lanku vždy silnou transformací, která mění životy.

Pak je tu Indie

Hluboká srdcová záležitost. Kolem Indie jsem celé 3 roky pomyslně kroužila, ale zastavila jsem se tam jen jednou, zatím nebyl ten správný čas. Ale přišel a za to jsem neskutečně vděčná! V Indii jsem díky skutečně moudrým a zkušeným učitelům a tradici samotné dostala šanci proniknout hlouběji. Sáhnout si už po několikáté na své dno a zažít, o čem ta jóga skutečně je – o životě! O rozložení na jeho nejjemnější částice a opětovném složení v jednotu a celistvost! Je mi ctí, že mě Annamalai PranaJi přijal za žákyni a provází mne pokročilou praxí už několik let.

Do Indie mě to vždy táhne jako magnet, zatím jsem tam byla jen třikrát, ale každá ta cesta by vydala na celoživotní zkušenosti několika lidí najednou! Tak intenzívní to  pro mě je. Samozřejmě Indie není žádna idylka, ale přesto, nebo právě proto já ji miluji, učí mě neustále i na dálku. Protože, co mě naučila nejvíc je to, že prostor a čas je jen iluze, vzájemná domluva mezi námi lidmi, abychom byli schopni nějak konstruktivně fungovat. Pokud ale přestaneme chtít jen fungovat, ale chceme skutečně žít, pak tu máme jógu. Pak chápeme, že skutečnost je přítomný okamžik, ve kterém prostor a čas není důležitý.

logo E-RYT 200 yoga alliance Magdalena Klizova
kulaté logo RYT 500 yoga alliance Magdalena Klizova
kulaté oranžové logo YACEP ve formátu png yoga alliance magdalena klizova
Magdalena Klížová focená při bojovníkovi na kolejích v Elle na Srí Lance, nádherná zeleň za ní

A dál?

Dál se neustále učím. A je to pro mě nekončící proces, který mě naplňuje a zároveň tvoří prostor pro nově vznikající. Každodenní praxe je nedílnou součástí mých dnů pravidelný kontakt s mými indickými  učiteli, kteří mi jsou na cestě oporou. Osvojila jsem si znalost tradiční indické Hatha jógy a zjistila, že to není vůbec lehoučká varianta taková, jaká je prezentována tady u nás na západě. Studovala jsem moderní dynamickou Ashtanga Vinyasu, Ayurvédskou jógu a terapii a meditační a pranayamické techniky. Tím, že píši učila a studovala vás chci jen uvést do toho, jak se moje cesta formovala, vím totiž že studium, praxe a žití jógy je procesem kontinuálním, ani nezačíná ani nekončí.

Mám pocit, že čím více toho znám, tím více se musím učit, a tak pokračuji stále dál a je to můj vnitřní i vnější pohon. Nikdy vám neřeknu “umím jógu, učím jógu” ani “tohle znám nejlíp” ale na vaší cestě za smysluplnějším životem vám ráda pomůžu uvidět  a pocítit to, co s jógou na zažívám na vlastní kůži.

Moc ráda se s vámi podělím o všechno, co znám, pokud máte upřímný zájem, protože je důležité, aby skutečná podstata jógy měla možnost proplout na povrch. Abychom zažili skutečnost a opravdovost, uměli pracovat se svým tělem a emocemi a pochopili, že náš život není o věčné honbě, ale o schopnosti zastavit, zpřítomnit!

Certifikace

Nejsem zastáncem dokládání znalostí a praxe certifikacemi, protože žádný papír vám nenahradí zkušenost a vlastní několikaletou praxi. Pokud by vás ale tyhle papíry zajímaly, nenajdete je u mne nikde vystavené, ale na požádání je ráda poskytnu k nahlédnutí. Mimo jiné jsem držitelkou mezinárodních certifikací RYT 500, E-RYT 200, YACEP pod Yoga Alliance, které jsem postupně získávala v Indii, a jež mě opravňují “učit” jógu na mezinárodní úrovni.

Samozřejmě mám za sebou celou řadu dlouhodobých i krátkodobých kurzů a tréninků tady u nás v Čechách a na předávání jógy mám živnostenské oprávnění (což mi přijde docela úsměvné, ale pořád ještě žiju v systému tuto jeho součást respektuji.) Na jaké lekce a zaměření se s vámi těším? Hatha jóga, Hatha Flow jóga, Ashtanga Vinyasa jóga, Jin jóga, Gravid jóga, jóga pro ženy, ayurvédská jóga, Létající jóga v sítích®, Funkční jóga®, hormonální jógová terapie pro diabetiky.

~u nás necvičíme, u nás žijeme~

JÓGA VÍKEND

JÓGA AKCE

WORKSHOPY & KURZY

JÓGA V ZAHRANIČÍ

PŘIHLÁŠENÍ NA LEKCI
 • Na lekci se přihlašujete přes rezervační systém. Před první návštěvou je nutné provést registraci a potvrdit ji kliknutím na odkaz, který pošleme na vámi zvolený e-mail.
 • Vyberte město, ve kterém chcete cvičit.
 • Vyberte termín a druh lekce.
 • Pokud je lekce červená, znamená to, že lekce je plně obsazena. REZERVUJTE SE JAKO NÁHRADNÍK. Pokud se místo uvolní, z vašeho náhradního místa se pak automaticky stane rezervované, potvrzení rezervace přijde na váš e-mail, nejdéle 12 hodin před lekcí.
 • Vyplňte údaje potřebné k rezervaci, zvolte druh vstupu.
 • Pokud platíte kreditem, tak klikněte ihned na “zaplatit z kreditu.”
 • Přihlášením na lekci souhlasíte s uvedenými obchodními podmínkami, které platí od 14. 1. 2019
DRUHY VSTUPŮ
 • Svou první lekci u nás platíte pouze v případě, že se vám líbí. V opačném případě ji máte ZDARMA.
 • Můžete využít jednorázový vstup, dva druhy permanentek nebo benefitní programy.
 • Platby probíhají převodem na účet nebo v hotovosti před lekcí.
 • Každý druh vstupu mé své podmínky, ze kterých není možné uplatňovat žádné výjimky.
 • Nevyčerpané lekce po uplynutí časové lhůty propadají, proto si platnost permanentky sami hlídejte. Finanční kompenzace není možná.
 • V případě absence lektora, kdy lekce nejsou nahrazeny, se permanentky prodlužují o čas, kdy klientovi nebylo umožněno navštěvovat lekce.
 • Permanentky jsou přenosné.
 • Přijímáme Sodexo, Active Pass, Multisport, Befit Plus.
ZDRAVOTNÍ STAV
 • Každý klient je plně zodpovědný za svůj zdravotní stav. Studio Yogaholick nenese žádnou zodpovědnost za zdravotní stav klientů.
 • Přihlášením na lekci potvrzujete, že jste si vědomi svého zdravotního stavu, který vám dovoluje se dané lekce zúčastnit. V případě zdravotního omezení se lekce účastníte se souhlasem lékaře a o zdravotním stavu před zahájením lekce informujte lektora.
 • Na lekce i další akce pořádané studiem Yogaholick přicházíte pouze, pokud jste zcela zdraví.
 • Klientovi, i s mírnými známkami nachlazení, nebude umožněn vstup na lekci nebo jinou námi pořádanou akci.
 • Za změnu zdravotního stavu je považováno i těhotenství, informujte o tomto stavu lektorku/lektora před zahájením lekce i v prvních týdnech.
 • Každý klient je povinen dodržovat pokyny instruktora vztahující se ke cvičení a vybavení. V opačném případě nenese Provozovatel žádnou zodpovědnost za vzniklé úrazy či zranění. Jakékoli zranění je nutné okamžitě ohlásit přítomnému instruktorovi. Během provozování sportovních aktivit nesmí klient ohrozit své zdraví, ani zdraví ostatních účastníků.
 • Základní lékárnička první pomoci je v provozní místnosti studia.
DALŠÍ INFORMACE
 • Přihlášením na lekci souhlasíte s uvedenými obchodními, provozními a storno podmínkami, které platí od 14. 1. 2019
 • Pokud byste z jakéhokoli důvodu v rezervacích tápali nebo vám nebylo cokoli jasné, kontaktujte nás tady s přesným popisem toho, co konkrétně vám nejde, rádi pomůžeme.
 • S vytvořením rezervace na jakoukoliv naši akci, kterou pořádáme, ať už se jedná o klasickou lekci nebo jinou událost i mimo naše studio, souhlasíte, že fotografie či jiný audiovizuální materiál pořízen na této akci, může být pak použit pro propagaci a marketing našeho studia Yogaholick.
STORNO PODMÍNKY
 • Storno rezervace provádíte v souladu se storno podmínkami, se kterými souhlasíte vytvořením rezervace.
 • Bezplatné storno lekce je možné provést v rezervačním systému 12 hodin před zahájením lekce, pokud není uvedeno jinak.
 • Pokud na lekci nedorazíte a nestornujete ji včas, dle podmínek, je vám storno poplatek účtován při další návštěvě nebo odečten z kreditu.
 • Pokud na lekci nemůžete dorazit, můžete místo sebe také poslat někoho jiného, vstup vám tak nepropadne.
 • Potřebujete-li zrušit rezervaci v kratším čase než 12 hodin před zahájením lekce, učiňte tak formou sms na telefonní číslo 733115485.
 • Storno podmínky k workshopům a seminářům jsou uvedeny u jednotlivých akcí zvlášť.
SOUKROMÉ LEKCE
 • Rezervace je možná telefonicky nebo osobně.
 • Storno privátní rezervace je možné max. 24 hodin před zahájením lekce. Pokud tak neučiníte a na lekci nedorazít, je vám poplatek za lekci účtován v plné výši.
 • Platnost permanentky na 10 vstupů je 90 dní. V případě absence způsobené závažnou zdravotní indispozicí delší než 4 týdny, (např. zlomeniny, těhotenství, apod., je možné požádat o adekvátní prodloužení platnosti nebo převedení na jinou osobu.
 • Nevyčerpané lekce po uplynutí časové lhůty propadají. Finanční kompenzace není možná. Není možné uplatňovat žádné výjimky.
 • Storno privátní lekce ze strany lektora je také max. 24 hodin před zahájením lekce, v opačném případě máte následující lekci zdarma.
INSTRUKTOR V ZASTOUPENÍ NEBO PLNÁ ABSENCE

V případě absence lektora (méně než 12 hodin před zahájením lekce), který je plnohodnotně zastoupen jiným lektorem:

 • SURYA: možnost bezplatného storna po zjištění této skutečnosti
 • CHANDRA: nic
 • JEDNOTLIVÝ VSTUP: nic
 • MULTISPORT: možnost bezplatného storna po zjištění této skutečnosti

V případě, že je lekce zrušena z důvodu absence lektora (méně než 12 hodin před zahájením lekce)

 • SURYA: následující lekce zdarma
 • CHANDRA: nic
 • JEDNOTLIVÝ VSTUP: nic
 • MULTISPORT: následující lekce zdarma
KOMUNIKUJTE S NÁMI
 • Budeme strašně rádi, když s námi budete sdílet, vše co si myslíte, že byste s námi sdílet měli nebo chtěli.
 • Zajímá nás především jakékoliv informace o vašem zdravotním stavu, která je důležité pro to, aby vaše jógová lekce proběhla bezpečně a příjemně, protože jsme schopni vám nabídnout různé alternativy na provedení ásan. Stejně tak vám dkážeme poradit, jak pokračovat do budoucna.
 • Dále budeme rádi, když nám po hodině sdělíte svoji zpětnou vazbu. Zajímá nás jak jse cítíte a co prožíváte při pobytu v našem studiu.
 • I během hodiny někdy chceme vědět to jak se máte nebo cítíte, a tak se nebojte se o to podělit. Snažíme se vždy vytvořit bezpečnou půdu pro to, aby vám přišlo naprosto přirozené s námi mluvit i o svých pocitech.
 • My budeme komunikovat zase s vámi. Naopak se pokuste zdržet komunikace před hodinou s lidmi okolo sebe a spíše se soustřeďte sami na sebe a zkuste zastavit svoji mysl a vyčistit myšlenky.