O NÁS (DVOU)

Magdalena Klížová a Adam Knop

Magdalena Klížová

a Adam Knop

Magdalena Klížová a Adam Knop

Magdalena Klížová a Adam Knop

Magdalena Klížová a Adam Knop

Magdalena Klížová a Adam Knop

Magdalena Klížová a Adam Knop

Magdalena Klížová a Adam Knop

Magdalena Klížová a Adam Knop

Jsem yogaholick a nestydím se za to.

Téměř každý jógový laik si myslí, že jóga je o sezení pod stromem se zavřenýma očima. Nebo jde jen o skládání nohou za hlavu. Ano, i tohle je součást jógy, ale podstata je úplně jinde.”

Prvně jsem se zatoulala na jógovou lekci asi v 17 letech, ale vůbec mě neoslovila, protože s jógou to mělo společný pouze název, ale při svém druhém setkání jsem se už odradit nenechala. To byl totiž ten moment, kdy jsem potřebovala učinit zásadní změnu a byla na ni  připravená.

“Podstata jógy je ve spojení. Ve spojení nejprve se sebou samým a pak s okolím. Jedno bez druhého není. A to jsem si uvědomila, jednoho červnového odpoledne, asi před 8 lety, zkoušejíc jógu na trávníku pod jabloní. Žádné poklidné sezení se však nekonalo . Moje tělo po strašně dlouhé době pocítilo nejprve šok, a pak opravdovou radost z pohybu. Cítila jsem vůně kolem sebe, slyšela zpívat ptáky, učila se znovu dýchat. Byla schopná vnímat pohyby vlastního těla zcela novým způsobem! A v tu chvíli jsem věděla, že tohle je pro mě. Možná to zní trochu bláznivě a pro někoho banálně, ale věřím, že spousta z vás ví přesně, o čem je tu řeč! A tak už jsme spolu zůstaly a cestujeme spolu po celém světě. Jóga a já. Přidáte se k nám?”

Jakjsem se učila jógu v zahraničí?

“Přes 3 roky jsem strávila mimo Českou republiku a v každé zemi, kterou jsem navštívila jsem se jógu učila. Učila jsem se v Austrálii, Singapuru, USA, Asii, Indonésii, Thajsku, Indii a dalších zemích. Moje jógová cesta začala ale mnohem dříve.

Nejvíce mě zasáhla Srí Lanka, kam jsem se dlouhou dobu toužila vydat. A byla to láska na první pohled. Od té doby jsem se tam vracela pravidelně téměř každý měsíc a od místního jogína, v jehož rodině s znalost jógy děldila z generace na generaci, se učila tradiční Hatha jógu, pránayamu a meditaci. Byl to velký rozdíl oproti dynamickým jógovým stylům, které jsou populární zejména u nás v Evropě, Americe i Austrálii. A pro mě to v tu chvíli bylo zcela to pravé.Můj životní styl byl vždy velmi svižný často dost hektický a tahle jógová cesta mi ukázala, že žít se dá i jinak, smysluplněji, opravdověji.

Pak jsem se vydala do Indie, kolem které jsem celé 3 roky pomyslně kroužila, ale zastavila jsem se tam jen jednou, zatím nebyl ten správný čas. Ale přišel a za to jsem neskutečně vděčná! V Indii jsem díky skutečně moudrým a zkušeným učitelům dostala šanci proniknou hlouběji, sáhnout si už po několikáté na své dno a zažít, o čem jóga skutečně je – o životě! Pocítit to, že jóga se nedá “dělat”, jóga se žije!

A dál?

Osvojila jsem si znalost tradiční indické Hatha jógy, studovala jsem tradiční dynamickou Ashtanga Vinyasu, Pranaymu, meditační techniky klasické i dynmické, Ayurvédskou jógu i Ayurvédskou terapii, mám ale pocit, že čím více toho znám, tím více se musím učit, a tak pokračuji stále dál a nemám v plánu přestat  Nikdy vám neřeknu “umím jógu” ani “tohle znám nejlíp” ale na vaší cestě za smysluplnějším životem vám ráda pomůžu uvidět to, co jsem poznala s jógou na vlastní kůži.

Moc ráda se s vámi podělím o všechno, co znám protože je důležité, aby skutečná podstata jógy měla možnost proplout na povrch. Abychom zažili skutečnost a opravdovost, uměli pracovat se svým tělem a emocemi a pochopili, že náš život není o věčné honbě, ale o schopnosti zastavit!

Nejsem zastáncem dokládání znalostí certifikacemi, protože žádný papír vám nenahradí zkušenost a vlastní několikaletou praxi, ale pokud by vás tyhle papíry zajímaly, jsem mimo jiné držitelkou mezinárodní certifikace RYT 500, E-RYT 200 Yoga Alliance, kterou jsem postupně získávala v Indii, a která mě opravňuje učit jógu na mezinárodní úrovni. Samozřejmě mám za sebou celou řadu dlouhodobých kurzů i tady u nás v Čechách. Mimo Hatha jógy, Hatha Flow jógy, Ashtanga Vinyasa jógy, Vinyasa jógy, Jin jógy, Gravid jógy, Ayur jógy a létající jógy jsem certifikovanou lektorkou Hormonální jógové terapie pro diabetiky.

MAGDALENA

KLÍŽOVÁ

ADAM

KNOP

Jsem propagátor kočičky, kolíbky a rotací a nestydím se za to.

Vystudovananý kondiční specialista na vysoké škole tělovýchovy a sportu, neúnavný  napravovač disbalancí na lidském těle. Cvičitel zdravotní tělesné výchovy, plavání, instruktor lyžování a fitcentra a sportovní a rekondiční masér a tejpovač. Zapálený florbalista a snaživý fotbalista. To je Adam Knop. Tedy já.

Když jsem se v šesti rozhodoval co dál dělat, tak jsem vůbec netušil. Teď propaguji a buduji svůj směr Polepšovna, který si klade za úkol, aby se člověk polepšil a díky tomu si polepšil. Protože to že nás bolí záda, ramena, kolena, hlava si můžeme jen my sami a je potřeba převzít odpovědnost a začít situaci nějak řešit. S boží pomocí a samozřejmě ještě tou mou se nám může podařit příčinu najít a tu odstranit nebo alespoň zastavit. Tudíž snažíme se řešit příčiny nikoliv důsledky. Důsledky jsou to, co vás přivádí k nám. V současné době pracujeme společně s Magdalenkou na konceptu a novém směru Funkční jóga®.

NAŠE AKCE NA KTERÝCH SE POTKÁME

JÓGA

VÍKEND

WORKSHOPY

&SEMINÁŘE

SPECIÁLNÍ

LEKCE

JÓGA

SRÍ LANKA

Slavíčkova 522/5, Liberec

Nádražní 599, Turnov

Liberec a Turnov jóga