Létající jóga

létající jóga létací jóga aerial yoga air yoga

“Když je náš svět vzhůru nohama, využijme toho!”

 

– Yogaholick

ranní jóga

létající jóga

LÉTAJÍCÍ JÓGA 

“Létající jóga, co by to mohlo být?” Takovou otázku jsem si kladla v australském Sydney, kde jsem se s trochou nedůvěry vydala na první lekci. No a z nedůvěry se stala láska, které jsem zcela propadla a věděla od první pozice hlavou dolů, že tohle je přesně to, co potřebuji. Propadla jsem jí naplno a v Sydney a Perthu se pak dál vzdělávala v tomto mladém jógovém přístupu. Od té doby jsem létající jógy už neodešla a stala se pravidelnou součástí mojí jógové praxe.

Volnost

Radost

Flexibilita

Hravost

Koncentrace

Tento styl jógy se osvědčuje také lidem, kteří mají pocit, že tradiční jóga by pro ně mohla být nudná nebo pomalá, tady totiž zjistí, že to může být i jinak. Zažíváme volnost, lehkost a radost, ale jóga v síti nám toho nabízí mnohem více. Jen na nás záleží, kde si postavíme hranice. Nebo, kde se je rozhodneme rozpustit, což je ta lepší varianta. Pokud přemýšlíš, jakou lekci zkusit, podívej se do sekce LEKCE JÓGY nebo nám napiš, rádi pomůžeme s výběrem.

 

Létající jóga

|o čem to je|

Každá jógová praxe nás připravuje an reálnou situaci v životě. A tahle jóga nás učí, ja kneztratit pevnou půdu pod nohama. Jak ovládat sebe sama, ikdyž se zdá, že sitace ovládá nás. To by stálo za to, zkusit se pověsit, do sítě, co říkáte? Létající jóga není jen název s nadsázkou, ale díky speciální jógové síti zažijeme skutečně pocit letu, a také jeho volnosti. Protože síť je zavěšena nad zemí, v momentě, kdy od podložky odlepíme svoje nohy, ocitneme se nad zemí také. Jak vysoko budeme, to si můžeme vybrat. K prožitku volnosti stačí dostat se jen pár centimetrů nad zem. Postupem času si dovolíte provádět pozice i ve větší výšce, ale není kam spěchat. Když si dáte dostatek času, volnost bude skutečná a hlavně dlouhotrvající.

 

létající jóga

|radost do života|

Jóga v síti nám dodá nejen trochu radosti, ale opravdu pořádnou dávku. No a radosti není nikdy dost a pokud ji dopřejeme sobě, je velmi snadné dávat ji i ostatním. V čem ale spočívá tahle radost? Začínáme se skutečně soustředit na práci se sebou sama, ale tak příjemnou formou, že mysl si ani nevšimne, že nad ní přebíráme kontrolu, a tak se nestihne vzpouzet. Radost v nás pak narůsta přirozeně a odcházíme s úsměvem na rtech.

 

začínáme s jógou

|benefity|

Létající jóga nabídne benefity jógy tradičních přístupů, ale má ještě něco navíc. Bude se vám něco z toho hodit?

  • Čistá hlava – Pročistit hlavu, tak to v dnešním světě potřebujeme stále více, no a v síti to jde vážně snadno. Prostě vám nezbyde nic jiného než se plně soustředit na to, co zrovna děláte. Jak se tak postupně odstáváte hlavou dolů, všechna těžkost mizí a v hlavě opravdu vzniká nový prostor. Je jen na nás, jestli ho budeme něčím plnit. Mimo čistoty uvnitř naší hlavy to působí i navenek, obrácené pozice totiž podporují růst vlasů 🙂

  • Zlepšení flexibility – pružnost našeho těla jde ruku v ruce s pružností a naší mysli. Líbilo by se vám opustit staré myšlenkové vzorce, které nepřinášejí užitek, ale nějak se jich ne a ne zbavit? No tak, třeba zjistíte, že to jde 🙂

  • Nová perspektiva – stává se vám, že si občas nevíte rady, nemžete se rozhodnout, prostě máte pocit, že jste ustrnuli na mrtvém bodě? Pojďte e na to podívat z druhé strany. v síti se občas (nebo i častěji) ocitáme v pozicích hlavou dolů. A to jsou přesně momenty, kde se člověk mnoho naučí o vnímání svého světa a hlavně sebe sama. Máte možnost najít své místo a kompletně vyčistit hlavu!

  • Větší schopnost soutředění – v síti sami sebe stavíme do více náročnějších situací. Není tím myšleno fyzické nastavení těla, ale pocit, že nemám pevnou půdu pod nohama. A to je činitel, který nás sám o sobě nutí být více pozorní k tomu, co se zrovna odehrává, a jak danou situaci můžeme ovlivnit. 

  • Nohy vzhůru! Asi znáte povzbuzení “hlavu vzhůru,” my razíme opak 🙂 Nohy vzhůru nám sice otočí hlavu na druhou stranu, ale naše mysl i tělo to natolik osvěží, že tu hlavu vzhůru pak napřímíme sami od sebe, aniž bychom se do toho museli nutit.

 

začínáme s jógou

|jak probíhá lekce|

V začátku každé lekce si nastavíme síť na optimální výšku, a pak už se vydáváme do jógové praxe. Provázím vás jak počátečním zklidněním, uvolněním a meditací. Náseduje neméně důležitá pranayama, tedy práce s naším dechem a životní energií, která je pro správnou jógovu praxi nezbytná. V úvodním protažení pak už většinou pocítíme, že tohle protažení bude opravdu trochu jiné 🙂 Následuje zahřátí a příprava na záklony a obrácené pozice, které jdou v návaznosti na naše aktuální nastavení. Žádná lekce není totožná, vždy je upravena energii daného dne, a také energii lidí, kteří se vydali společně praktikovat jógu. Jedno mají ale všechny lekce společné, a to je ucelenost jógové praxe a radost z prožité volnosti.

začínáme s jógou

|relaxovat nebo budovat sílu?|

V siti můžete oboje. Dokonce to jde ruku v ruce a oba koncepty se pravidelně střídají tak, abychom budovali rovnováhu a harmonii v sobě sama. A o to jde především, ne?

začínáme s jógou

NAŠE JÓGA AKCE

JÓGA

VÍKEND

WORKSHOPY

&SEMINÁŘE

SPECIÁLNÍ

LEKCE

JÓGA

SRÍ LANKA