JÓGA V ZAHRANIČÍ

jóga v zahraničí

„kokosák do ruky, jógamatku do druhé“

JÓGA V ZAHRANIČÍ

Tohle nejsou obyčejné dovolené. Ani obyčejné cesty. Milujeme cestování a milujeme jógu. Obojí je totiž cesta poznání, která mění lidi. Mění přístup ke světu i k sobě sama. Cesty, které mění životy. A to jsou za nás změny, které stojí za to! Když cestujeme, tak poznáváme místní kulturu, zvyky, tradice a reálný život. Ochutnáváme. Posloucháme. Povídáme si. Díváme se na dechberoucí západy slunce. Meditujeme. Praktikujeme jógu. Nikam se nehoníme. Zaměření každé jógové cesty se vždy trochu liší, ale společný záměr je zcela jasný: spokojeně zcestovalý jogín, který se vrací domů s otevřeným srdcem, osvěženou myslí a tělem, ve kterém se dobře žije 🙂

jóga v zahraničí

kam společně vyrazíme?

VYBERTE SI

Na kolika místech světa jsem byla, ani nedokážu spočítat. Na cestách jsem strávila 3 roky. Teď vám povím o možnosi připojit se na dvě cesty do zemí, kam jezdím pravidelně, a tak se tam se mnou neztratíte 🙂 Letos, v roce 2023 jsme si opět po delší pauze užili nádhernou cestu na Srí Lanku, a protože to opravdu stojí za to, vydáme se tam ještě jednou! Druhou cestou je pak mystická Indie. Tyto země jsou mi až neskutečně blízko a jsem šťastná, že tuhle blízkost můžete pocítit také. Cesty sem totiž mění životy. A kdo z nás nepotřebuje od toho svého občas trochu poodstoupit a pohlédnout na to, co se nám děje zase z jiného úhlu?

jóga v zahraničí

Srí Lanka

Indie

jóga v zahraničí

| SRÍ LANKA v ZÁŘÍ |

18. 9. – 2. 10. 2023

PROČ SEM

KAM JEDEME

JÓGA

U

DETAILY

PŘIHLÁŠKA

| PROČ SRÍ LANKA |

Když jsem na Srí Lanku letěla úplně poprvé, plnila jsem si tajný, malý, dětský sen. Jako malá holka jsem snila o ostrově Ceylon, aniž bych věděla, že to je nynější Srí Lanka. O něco málo větší jsem pak jezdila prstem po mapě okolo Indie a tohohle ostrova. Představovala jsem si, že sem dojdu pěšky. Od babičky z Jizerek 🙂 Netušila jsem, proč mě to sem tolik táhne.

O pěknou řádku let později se to povedlo. Hned po dosednutí letadla na zem, jsem to věděla. Pak při prvním nadechnutí po výstupu, jsem to stále věděla. Bylo to jasné. Přiletěla jsem domů. Tam, kde srdce ví, že je to ONO! A tenhle pocit se už nevytratil. Naopak, zraje jako víno.

Každá cesta sem je jedinečná! Tropické podnebí, vysokánské palmy a nekonečný oceán je jen příjemný bonus. To hlavní je hluboký klid a všudypřítomná životní radost. Živoucí historie, která vtahuje rovnou do přítomnosti.

A proto sem v září jedeme znovu! Cestovat budeme v malé skupině. Půjdeme po stopách historického i živého buddhismu. Navštívíme chrámy, kláštery i překrásná přírodní posvátná a poutní místa. Odpočineme si u oceánu a vše propojíme ucelenou jógovou praxí. Můj učitel se k nám na této cestě připojí!

Ranní jógování na Sri Lance v kuruh, v pozadí je několik palem a modrá obloha
meditace v zahradě pod stoletým stromem
malá ulička vedoucí ke klášteru v Broumově s kamenou zídkou a lampout na jóga víkend

jóga v zahraničí

| KAM JEDEME |

Srí Lanka je krásně zelený, tropický ostrov. Moc oblečení si tedy vozit nemusíte 🙂 Určitě vás nadchne svěží příroda a divoký Indický oceán. Jsem si jistá, že tak, jako já tu strávíte chvíle, ze kterých budete čerpat možná celý život. Historická síla starobylých poutních míst je tu stále živá. Těšte se na poklidná ústraní chrámů, klášterů, kde se přiblížíme tomu, jak na ten svůj vnitřní klid 🙂

Půjdeme po stopách živého i historického buddhismu, takže mimo krásných přírodních scenérií, relaxu u oceánu a jógové praxe, navštívíme i kláštery a poutní místa. Budeme meditovat, pracovat se svým nitrem a celkově vstřebávat všemi smysly 🙂 Program každého dne je zcela volitelný, a pokud budete chtít jen sami relaxovat u bazénu či oceánu, vydat se na jakékoli jiné místo nebo prospat den v posteli, kdykoli můžete 🙂

Za celou tu řádku let, co jezdíme se nám nestalo, že by se někdo nudil 🙂 Spíše naopak. Srí Lanka toho nabízí opravdu mnoho a člověk má tendenci to mnoho nasát a přepálit to. S ohledem na to tvoříme program tak, aby byly vyváženy aktivity vnější a ty ještě důležitější – pro naše nitro. Využijme oázu tohoto ostrova pro dobití svých vnitřních baterií!

První část cesty strávíme v centrální provincii. Těšit se můžete třeba na chrámový jeskynní komplex v Dambulle, nebo skalní chrám a stolovou horu. Pak se přesuneme směrem k provincii Uva do čajových a nádherně zelených horských oblastí – Nuwara Eliya a Ella. Celý závěrečný týden strávíme v provincii jižní, u oceánu. Program každého dne si povíme u snídaně nebo večeře a vy si sami vyberete, co vám ten den nejlépe sedne.

jóga v zahraničí

| JÓGA NA SRÍ LANCE |

Můj první jógový Učitel žije právě tady. Potkali jsme se náhodou. Díky jeho učení jsem poprvé nahlédla do toho, čemu říkám skutečná, živá jóga. Poprvé jsem zabrousila k buddhismu, ačkoli tuto cestuu jsem začala prohlubovat mnohem později. Všechno má svůj vývoj. Žila jsem tenkrát na blízkém východě, a tak jsem se za jeho učením vracela pravidelně. Kdykoli jsem měla sebeměnší mezeru v pracovním rozvrhu, sedla jsem na letadlo, únava neúnava a za pár hodin už se učila na Srí Lance. My tu teď opět společně procestujeme nezapomenutelné 2 týdny!

Stěžejními tématy této naší společné cesty bude jóga – meditace – buddhismus. Meditace pro různé lidi, znamená různé věci. Poklidný nehnutý sed, pozorování dechu, koncentrace pozornosti. Patří sem i pohyb a běžné denní činnosti – od konzumace jídla, přes kontakt s lidmi, až po večerní přípravu na spaní. Na vlastní kůži si tak zkusíte, jaká je ta Vaše meditace. Budete mít prostor ji objevit, prozkoumat, zodpověďet vznikající otázky a uzavřít věci, které v sobě už dlouho řešíte a nenacházíte odpověď.

Celou cestou vás budu provázet. Všemi cestovními momenty, od přípravy až po asistenci v místě a návrat domů. Na některé informace o mně se můžete podívat tady. Na tuto cestu se k nám připojí také můj jógový srílanský učitel a společně vás provedeme jógovými technikami. Věřím, že vám to pomůže prohloubit nejen jógou praxi, ale zároveň lépe proniknete do krásné srílanské kultury.

Pokud se všechno vydaří budeme mít i možnost meditovat s mnichy místního kláštera, strávit s nimi den a pohovořit s o meditaci i jejich životě.

jóga v zahraničí

| DETAILY |

Termín: 18. 9. – 2. 10. 2023

Cena zahrnuje:

 • ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou (hotelový typ, soukromý resort nebo rodinná vila)
 • snídaně místní srílanské kuchyně
 • večeře místní srílanské kuchyně
 • cestovní pojištění včetně pojištění storna cesty
 • turistické vízum
 • plná asistence a pomoc před i v průběhu cesty, včetně překladu, pokud budete potřebovat (není tedy nutnost, abyste mluvili anglicky)
 • jógová praxe
 • veškerá organizace na Srí Lance
 • veškeré vstupné na společné výlety
 • veškeré společné transfery na Srí Lance

| VYBERTE SI |

Vyberte si svou variantu ceny

Rozhodli jsme se pro toto rozdělení: cestovatel – turista, protože ceny letenek velmi vzrostly, ale naše cesty chceme zachovat dostupné pro všechny, kteří mají touhu cestovat a poznávat. Nemusíte mít obavu, na žádné zařizování nebudete sami. Na letiště si vzájemně domlouváme spolujízdu, pokud chcete jet ale sami, můžete, to je jasné 🙂
Jediná organizační změna oproti předešlým cestám je v tom, že jsme vždy letěli všichni dohromady a tentokrát to bude v menších skupinách. Na Srí Lance se také často pohybujeme v menších skupinách, podle toho, kdo chce co zrovna dělat.
 
 • cestovatel – 59.500,- 

– zařídíme pro vás komplet vše výše uvedené, včetně zpáteční letenky Vídeň – Colombo. Vždy volíme nejkratší let, bez dlouhých přestupů a spolehlivé národní letecké společnosti typu Emirates Airline nebo Qatar Airways.

– do Vídně můžeme jet společně autem nebo jede přímý autobus z Prahy, kdo preferujete.
 • turista – 64. 500,-
– zařídíme pro vás komplet vše výše uvedené, včetně zpáteční letenky Praha – Colombo. Vždy volíme nejkratší let, bez dlouhých přestupů a spolehlivé národní letecké společnosti typu Emirates Airline nebo Qatar Airways.

| PŘEKÁŽKY NEEXISTUJÍ |

Ať si zvolíte jakoukoli variantu, tak nemusíte mít obavu, že byste letěli zcela sami. S největší pravděpodobností, se potkáme v letadle nebo na přestupu v Doha nebo Dubaji. Časy příletů jsou dost podobné, pokud by však nastala situace, že přiletíte v trochu jiný čas, tak transfer z letiště do prvního ubytování bude pro vás zajištěn a nemusíte nic řešit ani čekat na letišti x hodin. 🙂
 
Chcete-li někdo cestu ještě v nižších nákladech, nabízíme i variantu dobrodruh – s tím, že si letenku zajistíte zcela sami. Zatím tuto variantu z letošní skupiny nikdo nevyužívá, ale pokud byste chtěli, napište.

Vyhrazujeme si právo na změny v programu cesty vzhledem k aktuální situaci, počasí, nepředvídatelným okolnostem, vyhraďte si jej prosím také, buďme společně otevřeni změnám – jinak to v životě ani nejde, že jo? 🙂

CHCI ZAŽÍT SRÍ LANKU – JDU VYPLNIT PŘIHLÁŠKU 

PŘIHLÁŠKA NA SRÍ LANKU

| INDIE |

13. – 27. 11. 2023

PROČ INDIE

KAM JEDEME

JÓGA

U

DETAILY

PŘIHLÁŠKA

| PROČ DO INDIE |

Země bájná i skutečná. Hluboká srdcová záležitost. Kolem ní jsem celé 3 roky pomyslně kroužila. Zastavila jsem se tam jen jednou, zatím totiž nebyl ten správný čas. Ale přišel a od té doby se tam vracím. Tady jsem dostala šanci proniknout hlouběji. Sáhnout si už po několikáté na své dno a zažít, o čem ta jóga skutečně je – o životě! O rozložení na jeho nejjemnější částice a opětovném složení v jednotu a celistvost!

Do Indie mě to vždy táhne jako magnet, zatím jsem tu byla čtyřikrát, ale každá ta cesta by vydala na životní zkušenosti několika lidí najednou. Tak intenzivní to pro mě je!

Samozřejmě Indie není žádna prvoplánová idylka, jak to známe z obrázků. Indie se nechá objevovat a všechno vám to dá najednou. Dokáže být poměrně intenzivní. A to je to, co vás vtáhne. To je ten zásah přímo do srdce. Není to místo, kde se ocitnete v zenu lusknutím prstů! Ale přesto, nebo právě proto já ji miluji, učí mě neustále i na dálku. Miluji místní rozmanitost, hloubku tradice, barvy a vůně. Neustálý cvrkot, zvuky, které patří jenom sem. Východy slunce v údolí Gangy, západy na březích jižní Indie. Pulzující města, která ráda opustím pro klid a energii ášramu. Miluji rozmanitost, která se tu slévá v jeden perfektní moment. Miluji to, jakým způsobem Indie učí lidi být lidmi.

jóga v kruhu žen
balanční pozice skupiny jogínů, zády k objektivu, pozice stromu s rukama rozpaženými doširoka pod stromem na jóga víkend
malá ulička vedoucí ke klášteru v Broumově s kamenou zídkou a lampout na jóga víkend

| KAM JEDEME |

O Indii jste mohli leccost slyšet, leccos číst, ale dokud jste ji nezažili, nevíte nic 🙂 Všechna vyprávění jsou jen nepatrným zlomkem toho, jaké to tam skutečně je. Jedeme do země, na kterou se nedá připravit. Je tak rozmanitá, až vám bude přecházet zrak. Tahle země vám bez příkras dá všechno. Všechno najednou. Všechno, na co jste připraveni a ani to nevíte 🙂

V první části cesty povedou naše kroky do severní Indie, na úpatí Himálaje. Vydáme se do státu Uttarákhand. Právě tady, na březích posvátné Gangy se nachází městečko Rišikéš. Rišikéš je kolébkou jógy. Je to místo živé a klidné zároveň. Plné chrámů, svatyněk a obklopené zelenou přírodou. Městečko, jehož energie vás okamžitě vtáhne a dovolí vám plně existovat teď a tady. Ganga je tu ještě čistá, a tak si můžete dopřát i očistnou koupel, která je skutečně nezapomenutelná.

Na druhou část cesty se vydáme do Indie jižní, do státu Kérala. Kérala, neboli země bohů. Tady nás čeká odpočinek, relax, čištění myšlenek. Místo, kde můžeme dočíst svou oblíbenou knížku a zajít na ájurvédskou masáž nebo kurz vaření indických pochutin. Jihoindická kuchyně s nejrozmanitějším kořením a tropické pláže s nejhezčí atmosférou v celé Indii. Také nemusíte dělat vůbec nic a jen vstřebávat přítomnost a meditovat pod palmami. Tady spočineme, odpočineme a budeme v poklidné přítomnosti

| JÓGA V INDII |

Jóga nás bude provázet celou cestou. Bude na každém kroku. Veškeré cíle našich výletů budou protkány jógovými tématy a místy. Jde to snad v Indii jinak?

Protože cestujeme v malé skupině, pověnujeme se individuálně vašim jógovým záměrům tak, abyste se ve své praxi posunuli. V Rišikéši se budeme věnovat praxi na podložce kdykoli na to bude příznivý prostor a čas. Čeká nás třeba meditace na břehu Gangy. Návštěva opuštěního ášramu a snad i výprava do proslulé jeskyně, v níž jeden z mistrů dosáhl samádhí. Rozhodně se nebojte, že by jógy bylo v Indii málo. To ona nás sem přece přilákala 🙂

Těšte na jógovou praxi na březích řeky Gangy. Je to zážitek, díky kterému vaše praxe získá nový rozměr a jsem si jistá, že na něj jen tak nezapomenete. Velmi doporučuji navštívit některou z místních lekcí jógy nebo meditovat v jednom z mnoha chrámů.

V jižní Indii, v Kérale, se k nám připojí jeden z mých indických učitelů a provede nás kontinuální praxí. Věnovat se nám bude celý týden! Věřím, že vaše osobní praxe se tímto posune a velmi obohatí. Lekce budpu probíhat v angličtině a sanskrtu, ale jak víte, v józe slova nejsou moc podstatná. Pokud anglicky nerozumíte nebo sanksrtské výrazy jsou stále velkou neznámou, budu vám k dispozici a pomohu s čím je třeba 🙂

| DETAILY |

VYPLNIT PŘIHLÁŠKU, BALÍM A JEDU!

Termín: 13. – 27. 11. 2023

Cena 59 900,- zahrnuje:

 • zpáteční letenka | Praha – Dillí, Dillí Praha |
 • ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou (hotelový typ, soukromý resort nebo rodinná vila)
 • snídaně místní indické kuchyně
 • večeře místní indické kuchyně
 • cestovní pojištění včetně pojištění storna cesty
 • turistické vízum
 • plná asistence a pomoc před i v průběhu cesty
 • jógová praxe
 • veškerá organizace v Indii
 • veškeré vstupné v rámci společných výletů a výprav
 • veškeré společné pozemní transfery v Indii
 • veškeré letecké přesuny v rámci Indie

PŘIHLÁŠKA DO INDIE

Slavíčkova 522/5, Liberec

Nádražní 599, Turnov