WORKSHOPY A SEMINÁŘE

“Vím, že nic nevím a to mě vede ke zkoumání a poznávání.”

Workshopy a semináře

Workshopy a semináře jsou nedílnou součástí prohlubování naší jógové praxe. S tím, jak se neustále vyvíjíme, vyvíje se mění i náš přístup k józe nebo náš vstup do jógy. Dříve nebo později začínají na podložce nebo mimo ni vyvstávat otázky, které je nutno zodpovědět, abychom se mohli posunout dál a svou praxi opravdu vnímat jako praktickou zkušenost, ne jen jako cvičení. 

Pozdrav slunci 

|workshop|

Druhý srpnový víkend proběhne workshop Surya Namaskar neboli pozdrav slunci. Začíná s ním téměř každá jógová lekce a my se v tomto workshopu zaměříme na správné provedení jednotlivých pozic a přechodů mezi nimi. Naťukneme a snad i pochopíme spirituální význam této starodávné praxe.
Odkryjeme si několik tipů, jak prohloubit svou jógovou praxi i s ohledem na zdravotní omezení a naučíme se při pozdravech správně koordinovat svůj dech s pohybem tak, abychom měli skutečný prožitek. 

Zaměříme se na techniky Surya Namaskar A, Surya Namaskar B, a to detailně, ne jen tak letem světem.
Workshop ocení jogín začátečník i jogín pokročilý, který ví, že stereotypy ve vlastní praxi ho neposunou, vyjma momentů ,kdy si je uvědomí.
Dopřejeme prostor vašim otázkám a nejasnostem, takže pokud chcete svou praxi rozvinout, tento čas je pro vás jako dělaný.
Tento workshop slouží také jako příprava na 108 pozdravů slunci , které proběhnou 22.9. v Liberci a 23. 9. v Turnově.

Rezervace místa je platná, až po uhrazení platby na kterékoli z našich lekcí. Můžete platit v hotovosti nebo dvěma vstupy z permanentky. Více info o ceně a storno podmínky naleznete v rezervačním systému, klikněte na tlačítko níže.

 

Turnov 10.8. 9:00 – 10:30

Liberec 11. 8. 18:00 – 19:30

Hormonální jóga 

|seminář|

V září se detailně seznámíme technikami hormonální jógy, která má rozsáhlé vitalizační účinky na celý organismus, a obzvláště na žlázy s vnitřní sekrecí. V tomto semináři se dva dny budeme věnovat jednotlivým technikám, které aktivují ŠTÍTNOU ŽLÁZU, SLINIVKU, JÁTRA, NADLEDVINKY I HYPOFÝZU.

Obzvláště vhodné pro všechny kdo trpí emocionální nestabilitou, nadměrnou únavou, celkovým útlumem, emocionální nestabilitou až depresí, padáním vlasů, nespavostí, sníženou vitalitou.

Seminář probíhá ve studiu Yogaholick v Turnově.

Bandhy – tělesné zámky v józe

|workshop|

 

V říjnu prohlubíme svoji jógovou znalost nejen teoreticky, ale hlavně prakticky. Naučíme se, jak pracovat se svalovými a energetickými zámky ve svém těle. Poznáme, jak naložit se svou vitální životní energií a objevíme kouzlo starodávných technik tradiční indické jógy.

Jógové bandhy mají blahodárný vliv na cirkulaci v našem těle a jsou považovány za tajemství věčného mládí, protože po fyzické stránce pozitivně ovlivňují činnost žláz s vnitřní sekrecí. Po stránce psychické působí podobně, jako čokoláda, dodají nám radost a pohodu a chuť dát si další.

Co se dozvíte?
Co jsou Bandhy a k čemu slouží, jak prohlubují účinky ásan, jak efektivně pracovat s tokem vlastní energie, abychom ji uchovali a neztráceli. Seznámíme se s několika bandhami jak teoreticky, tak prakticky. Zakusíme jejich účinek a detailně se zaměříme na správné provedení. Naučíme se propojení ásana – bandha pro vlastní domácí praxi. Jak je správně praktikovat a kdy, které bandhy jsou vhodné a kdy je naopak nepoužívat.

Liberec 15. 9. 18:00 – 19:30

Turnov 14. 9. 09:00 – 10:30

S Vinyasou ke kořenům 

|workshop|

Workshop zaměřený na základní techniky Vinyasa jógy určený všem, koho vinyasa baví a už ji pratikují, ale i těm, kdo se s ní teprve chystají seznámit, tedy začátečníkům. Tento workshop je vhodný i pro těhotné jogínky, které jógu praktikují a neví si rady právě s vinyásovým plynutím. 
V 90-ti minutách  si projdeme techniky správného a efektivního dechu, základní pozice pro naše klouby a svalová zapojení, přechody mezi ásanami a koordinaci s dechem. Čekají nás i výdrže v pozicích a jejich rozpracování a bude dostatek prostoru pro vaše otázky, které ve vaší praxi vyvstávají. 

JÓGA

VÍKEND

WORKSHOPY

&SEMINÁŘE

SPECIÁLNÍ

LEKCE

JÓGA

SRÍ LANKA

Slavíčkova 522/5, Liberec

Nádražní 599, Turnov

Magdalena +420 733 115 485

Adam +420 737 084 159