Rága v Liberci“Jóga liberec – podporujeme jógovou závislost ve městě pod Ještědem.”

“Koncert podmanivých klasických indickcýh tónů.”

Na co se těšit?

Klasická indická rága je směsí exotických tónů, jejichž výrazem je vyjádření pocitů naší duše. Podmanivé tóny drnkají na struny našeho nitra a je to potěcha nejen pro náš sluch. 

Těšte se na indického hudebníka z Kolkaty, který nám zahraje na tablu. Německý sitárista Sebastian Dreyer nás zase vyladí překrásnou hrou na citár. Máte chuť se zjistit, co je indická rága? Mrkněte sem a zaposlouchejte se.

 

jóga Liberec

JÓGA LIBEREC

 

Ashis Paul – tabla

Ashis pochází z indické Kolkaty, kde se anrodila do rodiny muzikantů.  Pod vedením svého otce se již od  5-ti let  věku učil hrát na tablu pod vedením svého otce. Postupně se učil pod taktovkou významných indickcýh vzdělanců. Mezi jeho hlavní učitele patřili Pandit Samir Chatterjee a Pandit Debnath Chakraborty.

Dnes po více jak 25-ti letech hraní se svou hudbou cestuje po celém světě. V Indii se stal jedním z nejvíce doprovodných umělců a mimo jiných hraje třeba se známou muzikantkou Kala Ramnath.

Ashise často zaslechnte v rádiích po celé Indii, stejně jako spatříte na mezinárodních festivalech. Mimo velkých indických město jako Mumbai, Delhi či Bangalore, konceruje v Japonsku, Jižní Africe nebo Austrálii, kde rozezněl i operu v Sydney. No a teď zavítá i do Čech a my už se nemůžeme dočkat 🙂

 Poslechněte si Ashise tady.

 

 

JÓGA LIBEREC

 

Sebastian Dreyer – sitár

Sebastian je sitárista původem z Německa. Jako svou cestu si zvolil klasickou indickou hudbu v její tradiční podobě. 

Umění hry na sitár se učil nejen v Berlíně, ale i v indickém Jaipuru a Kolkatě. Pod vedením uznávaných umělců prohluboval své znalosti a tvořil vlastní osobitý styl, který si můžete poslechnout třeba tady. Mezi jeho hlavní učitel patří Gisela Tarwitt nebo Partha Chatterjee.

Mimo samotného hraní je Sebastian také učitelem několika hudebních instotucí v německém Berlíně. Nyní spolupracuje z řadou umělců – hudebníky, tanečníky i zpěváky a společně tvoří inspirativní hudbu.

Koncerty tohoto sitáristu zavedly nejen do měst po celém německu, ale i do Švýcarska, Ruska, Velké Británie, Indonésie a Indie. A Česká republika se také těší 🙂

 

Na sezení jsou zajištěny podložky, polštářky i deky, pokud ale preferujete nějaký vlastní podsedák, vezměte si jej s sebou.

Pro držitele permanentek do studia Yogaholick je cena zvýhodněna, tedy 299,- ( 3 vstupy z permanentky), pro ostatní je cena 350,-  

LISTOPADU

hudebníci

pro členy yogaholick

začátek

JÓGA

VÍKEND

WORKSHOPY

&SEMINÁŘE

SPECIÁLNÍ

LEKCE

JÓGA

SRÍ LANKA